Суббота, 17.04.2021, 04:54:47
Артемівський ліцей
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Безкоштовному харчуванню - так!

З 1 січня безкоштовним харчуванням забезпечуються тільки діти пільгових категорій. Саме цього вимагає чинне законодавство. Згідно із Законом України від 24.12.2015 № 911 - VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з 01.01.2016 «органи місцевого самоврядування і місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням тільки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки, і учнів 1-4 класів з числа дітей - інвалідів, а також з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».

У 2015 році безкоштовними обідами забезпечувались всі учні 1-4 класів та діти пільгових категорій 1-11 класів. Що ці зміни означають для дітей та батьків  прекрасно розуміємо: замість гарячого повноцінного харчування діти побіжать до магазину та ларьків, де купуватимуть сухарики, чіпси та інші шкідливі для здоров’я продукти, або братимуть з собою бутерброди, перебиваючись харчами в сухом’ятку.

Керівництво району, розуміючи важливість даного питання і його вплив на  здоров’я підростаючого покоління, шукало можливості й надалі забезпечувати школярів початкової ланки та пільгового контингенту безкоштовними обідами. Для цього голова Печенізької районної державної адміністрації Микола Шошин 12 січня скликав робочу нараду, на якій були присутні голова Печенізької районної ради Лариса Ярова, перший заступник голови Печенізької райдержадміністрації Іван Отченашко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Прохорчук, начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Гребеннікова. На нараді було заслухано Н.Прохорчук, яка доповіла про вивчення норм законодавства, відповідно до яких існує можливість подальшого забезпечення дітей харчуванням, та надала відповідні  розрахунки. Було запропоновано навіть збільшення вартості обіду проти минулого року з 6,50 грн. до 9,00 грн. Комплексний обід складається з першого блюда, другого і  напою. Меню щодня різноманітне. Також на нараді вивчалось питання можливості забезпечення фінансування витрат на харчування учнів з місцевого бюджету. За результатами наради було розроблено відповідні пропозиції та складені розрахунки.

Дані пропозиції винесені на розгляд депутатів районної ради. На сесії районної ради 14 січня 2016 року встановлена вартість харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгової категорії  загальноосвітніх навчальних закладів Печенізького району  у розмірі не менше 9,00 гривень.

Таким чином, завдяки ініціативі та тісній співпраці Печенізької райдержадміністрації та Печенізької районної ради в районі забезпечено подальше безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та пільгової категорії, також із числа вихованців дошкільних навчальних закладів.

Переглядів: 318 | Додав: люша | Теги: Безкоштовне харчування | Рейтинг: 0.0/0
«  Январь 2016  »