Меню сайту
Калькулятор
Статистика

ЗБЕРЕЖЕННЯ І ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я УЧНІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ

  Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів за закладом закріплена медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Профілактичний медогляд у 2017-18 н. р. здійснювався: один раз на місяць ( учні 1-4 класів та вихованців ДНЗ), два рази на семестр (учні 5-11 класів). За результатами поглибленого медогляду було виявлено, що до основної групи віднесено 74 учні, до підготовчої – 15 учнів, до спецгрупи – 1 учень НВК.

   Працівники НВК також проходять щорічні медичні огляди, медичні книжки зберігаються у НВК протягом навчального року. Професійних захворювань не виявлено. Атестоване робоче місце кухаря. За результатами атестації за шкідливими умовами праці кухарю надано право на додаткову відпустку, щомісячна доплата у розмірі 12 % посадового окладу.

   Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами.

   На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (із змінами) що з 29 травня по 15 червня 2018 року на базі Артемівського НВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ступенів» працював табір з денним перебуванням «Сонечко». В таборі були задіяні 10 працівників: директор, 5 вихователів, фізкерівник, 1 кухар, 1 підсобний працівник кухні, 1 прибиральниця. Відвідували табір «Сонечко» 31 дитина з 1-8, 10 класів. У таборі відпочивали 12 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 2 дитини, батьки яких є учасниками бойових дій на території АТО на сході України, 13 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села і 4 дитини за рахунок батьківської плати.

   В списках табору дітей: постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС; дітей-сиріт, що знаходяться під опікою; дітей, які залишилися без піклування батьків; дітей з неблагополучних сімей; з девіантною поведінкою; дітей з кризових сімей; дітей, у яких батьки інваліди; дітей загиблих військовозобов’язаних, працівників внутрішніх справ, шахтарів, журналістів; дітей, у яких батьки є трудовими мігрантами не було.

   Для працівників табору головним завданням відпочинку дітей стали організація відпочинку школярів, формування прагнення вести здоровий спосіб життя, усвідомлення його важливості, намагання жити у гармонії з природою і собою.

   Робота в таборі була розподілена, як правило, на п’ять розділів:

  • національно-патріотичне і громадське виховання,
  • виховання здорового способу життя,
  • художньо-естетичне виховання,
  • екологічне виховання,
  • спортивні заходи.

   Перед початком роботи табору вихованці пройшли медичний огляд і всі були допущені до відвідування табору. За вихованцями із метою медичного контролю за станом здоров’я була закріплена медична сестра Артемівського ФАПу.

   Працівники табору приділяли велику увагу збереженню життя та здоров’я дітей. Приміщення базування табору було підготоване належним чином: оформлено куточок здоров’я; розміщено інструкцію про дії вихователів на випадок пожежі, план евакуації дітей. Перед різними формами роботи, перед кожним виходом за територію табору вихователі проводили інструктаж з техніки безпеки і фіксували його в журналі. Відвідуючи табір «Сонечко», діти були ознайомлені з правилами поведінки в таборі, на природі, в лісі, ярках, на спортивному майданчику, в громадських місцях, в транспорті, на дорозі, на прогулянці, з незнайомими людьми, на воді, під час їзди на велосипеді, при проведенні колективних робіт. Були проведені бесіди «Небезпека травмувань під час рухливих ігор», «Правила поведінки під час спортивних естафет та змагань», «Перегрівання на сонці, опіки», «Правила їзди на велосипеді», «Вогонь – друг, вогонь – ворог», «Правила поведінки в транспорті, в громадських місцях», «Правила поведінки під час пожежі», «Поведінка на природі», «Щоб канікули були безпечними»; вікторина «Отруйні рослини»; рольова гра «Безпечна дорога».

   Для вихованців було організовано двохразове харчування, яке було повноцінним, різноманітним, вітамінізованим.

   Виховний процес у таборі здійснювався з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також з урахуванням їх віку, психологічних особливостей та використанням різноманітних форм роботи. Виховна робота табору була спланована так, щоб включала в себе формування всіх ціннісних ставлень.

   Вихователі створювали всі умови для того, щоб зробити дозвілля дітей змістовним і цікавим.

   Розпочалася ця робота з відкриття табору. Після урочистої лінійки діти обрали собі назву «Сонечко», придумали девіз, виготовили емблему, розучили загонову пісню, оформили куточок. Активно брали участь у різноманітних конкурсах, іграх, весело та змістовно проводили час.

   Дуже цікаво у таборі пройшов день ігор. Вихованці ознайомилися з історією виникнення дитячої гри, розучили декілька ігор народів світу. Діти із задоволенням грали в різні ігри біля будинку культури разом з сільським бібліотекарем.

   Не менш цікавою була того дня і екскурсія з вікториною «Українські казки» у сільській бібліотеці. Діти активно демонстрували знання казок, їх героїв, авторів створення. За свої старання були нагороджені цукерками.

   Діти табору взяли участь у загальнорайонному святі з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей, що відбулося на центральній площі в селищі Печеніги. Під час свята діти пройшли урочистою святковою ходою вулицею Незалежності, взяли участь в конкурсі малюнка на асфальті, конкурсі на найкращий дитячий флешмоб, здійснили квест-мандрівку. На завершення свята на всіх чекав приємний сюрприз – його учасників пригостили морозивом.

   На наступний день святкування продовжилося. Працівники будинку культури провели свято «Подорож островами дитинства», на яке запросили вихованців табору. Діти відправилися в уявну подорож чарівною країною Дитинства. Вони із задоволенням знайомили всіх зі своєю сім'єю, відгадували загадки, продовжували прислів'я, весело та завзято грали в ігри, змагалися у конкурсах, танцювали, декламували вірші, малювали на асфальті. Наприкінці свята організатори пригостили всіх присутніх морозивом.

   Родзинкою свята як завжди став конкурс малюнків на асфальті, біля будинку культури. Діти з задоволенням демонстрували свої творчі здібності і отримали масу задоволення від намальованого.

   Напередодні відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни України вихованці табору відвідали пам’ятник воїнам загиблих під час Великої Вітчизняної війни.

   Вихованці здійснили туристичний велопробіг «Велосипед – це здоров’я, це спорт, це подорожі, це цікаво»

  З метою патріотичного виховання у таборі з денним перебуванням «Сонечко» пройшов День країни. Діти переглянули відеоролики «Україна – європейська держава», співали караоке «Пісенна моя Україна», стали учасниками майстер-класу «Виготовлення прапорців».

   Для вихованців табору проведена година спілкування «Конституція – гарант прав людини».

   Цікаво та захоплююче пройшов Олімпійський день. Діти стали учасниками вікторини «Історія виникнення Олімпійських ігор», спортивних змагань «Олімпійці, вперед!», конкурсу малюнків «Спорт – це життя».

   Вихованці табору відвідували краєзнавчий музей ім. Сулими в смт. Печеніги, брали участь у грі – квест.

   Багато цікавого про рідний край, його рослинний та тваринний світ діти дізналися під час екскурсії до річки Гнилиця, походу «Цікаві місця нашої Артемівки», прогулянки «Рослини рідного краю». Вихованці взяли участь у конкурсі на кращий вінок з польових квітів.

   Для дітей був організований туристичний похід «Козацькі розваги», під час якого вихованці мали змогу потренуватися ставити палатку, долати перешкоди, правильно розводити вогнище, варити кашу, позмагатися у вправності їзди на велосипеді.

   Дуже активний відпочинок закінчився не менш активним закриттям табору. В цей день було організовано спортивні змагання, відгадування загадок, ребусів, вікторини. Продовженням дня став святковий стіл, приготували смачний куліш, і на останок, діти були нагороджені грамотами за активну участь у житті табору та отримали солодкі подарунки.

   Відпочинок у таборі «Сонечко» неймовірно сподобався дітям, адже кожного дня були нові завдання, свята, змагання та конкурси. Режим дня відповідав потребам дитини, було гармонійно поєднано відпочинок та розваги, хвилини релаксації та активних дій. Це сприяло відпочинку дітей, покращенню їхнього фізичного та морального здоров’я, згуртуванню учнівського колективу.

   Крім цього, діти отримали безліч неймовірних вражень та яскравих емоцій, які будуть супроводжувати їх все літо.

 

Річний план роботи 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Май 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Корисні Посилання