Пятница, 05.03.2021, 03:05:00
Артемівський ліцей
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Пользователей: 0

Візитною карткою Артемівського ліцею став музейний комплекса особливо його перлина – «Світлиця».

Тут витає любов і все наповнене любов’ю. Любов’ю батьківською, любов’ю материнською, подружньою любов’ю, любов’ю до родини, села, великою любов’ю до Вітчизни.

Відкрито музей 12 лютого 1997 року.

У цій кімнаті любив бувати наш відомий поет-земляк Петро Пантелійович Василенко. Коли заходив до Світлиці, то завжди говорив: «Я дома!»

Отож, зовсім не дивно, що після смерті поета, у школі виник ще один музей – П.П. Василенка. Його відкрито 14 квітня 2004 року. Це приміщення в деякій мірі меморіальне, бо за життя Петра Пантелійовича тут була кімната відпочинку, в якій поету легко працювалося, тут редагувалися його вірші, що потім увійшли до збірки «Сказання про землю Слобідську Печенізьке поле», майбутня повість «Поле болю» та інші твори. Ці стіни чули голос поета, зберегли його навдивовижу світлу і сильну енергетику правди і добра.

«Артемівка. Тут вільно дихається і вільно твориться. Тут люблять мою поезію, тут мене розуміють. Тут зустрічають мене талановиті діти і вчителі», - писав П. Василенко.

Окрім того у школі є музей «Бойової слави», що розповідає про подвиги односельців у дні другої світової та Афганської воєн.

А ще музей народного умільця-різьбяра, жителя нашої Артемівки, Лубенця Б.А. Експонати цієї кімнати розповідають про життєвий шлях майстра, його неординарний спосіб мислення. У музеї представлено також оригінальні роботи з дерева.

«  Март 2021  »